ایران فایل، قوی ترین موتور جستجوی املاک و مستغلات
تهران
|
(نسخه آزمایشی)
سایر شهرها
|
|
|
|
|
نرم افزار موبایل ایران فایل
دریافت نرم افزار اندروید

IOS دریافت نرم افزار


  برنامه ها و طرح هاي موضعي و موضوعي شهري تهران

برنامه ها و طرح هاي موضعي و موضوعي، سطح ديگري از طرح هاي توسعه شهري تهران و پس از طرح جامع (سطح اول) و تفصيلي (سطح دوم)، به عنوان اسناد پايه اي و مبنا براي ساماندهي توسعه و عمران شهري، برنامه عملياتي (سطح سوم) آن طرح ها است. اين سطح از طرح هاي توسعه شهري، کليه زمينه ها (موضوعات) و محدوده ها (موضع ها)ي نيازمند مطالعه، برنامه ريزي و مداخله هماهنگ را دربرگرفته و به عنوان يکي از دستاوردهاي مطالعات طرح هاي جامع و تفصيلي شهر تهران و منطبق با راهبردها، اهداف و سياست هاي آنها تهيه و طرح هاي اصلي را تکميل و کامل مي کند.
(الف): برنامه ها، طرح ها و مطالعات موضوعي توسعه شهري تهران برنامه و طرح هاي موضوعي توسعه شهري تهران، کليه زمينه هاي نيازمند برنامه ريزي و مداخله هماهنگ در مقياس شهري و فراشهري است که به تفکيک در 18 برنامه و مشتمل بر 78 طرح در پيوست چهارم اين سند ارائه شده است.
(ب) : برنامه ها و طرح هاي موضعي توسعه شهري تهران کليه عرصه ها و محدوده هاي نيازمند توسعه و عمران هماهنگ و برنامه ريزي شده در مقياس فراشهري، شهري، مناطق، نواحي و محلات شهر تهران را در بر مي گيرد که بايستي علاوه بر طرح تفصيلي و در سطحي ديگر و به منظور ساماندهي آنها و در جهت توسعه و عمران شهر، طراحي و اجرا شوند، که عناوين آنها در پيوست چهارم اين سند ارائه شده که دو بخش کلي به قرار زير را دربرمي گيرد:
• برنامه ها و طرح هاي موضعي فرامنطقه اي، شهري و فراشهري توسعه شهري تهران (شامل 9 برنامه و مشتمل بر 46 طرح و تعدادي ريزطرح)
• طرح ها و پروژه هاي موضعي توسعه شهري در مقياس مناطق، نواحي و محلات شهر تهران ليست نهايي و عناوين طرح هاي موضوع جدول فوق در فرايند بررسي طرح هاي تفصيلي مناطق 22 گانه شهر تهران، به تصويب کميسيون ماده (5) شهر تهران خواهد رسيد. حسب مورد و بنا به اهميت طرح، پس از تأييد کميسيون ماده (5) شهر تهران، طرح هاي مذکور به تصويب نهايي شورايعالي شهرسازي و معماري ايران نيز خواهد رسيد.
(1): دستگاه هاي اصلي همکار و مرتبط، دستگاه هائي بخشي هستند که حسب مورد، موضوع به آنها مرتبط و در تهيه طرح در کنار دستگاه مسئول تهيه کننده طرح بوده و در تدوين شرح خدمات، انتخاب مشاور و هدايت و راهبري آن تا مرحله تحويل طرح و يا مطالعه با دستگاه تهيه کننده همکاري خواهند کرد.
(2): منظور از عناوين بکار رفته در ذيل ستون هاي دستگاه تهيه کننده و دستگاه اصلي همکار و مرتبط در شهرداري تهران، معاونت يا سازمان مربوطه و در ساير موارد، دستگاه هاي استاني آنها مي باشد.
(3): کليه طرح ها و پروژه ها حسب مورد و بنا به ماهيت، حجم، مقياس و موضوع، قبل از ارائه به مرجع نهائي تصويب و در اجراي مقررات مربوطه، در مراجع ذيصلاح ديگر مورد بررسي و تأييد قرار خواهند گرفت.
(4): هرگونه تغيير در عناوين و دستگاه هاي تهيه کننده و مرتبط، مراجع تصويب نهايي و برنامه زمان بندي و حذف يا اضافه شدن طرح هاي جداول (الف) و (ب) با پيشنهاد نهاد، به تصويب شورايعالي شهرسازي و معماري ايران خواهد رسيد.
(5): کليد واژه جداول برنامه ها و طرح هاي موضعي و موضوعي:
ش.ع.ش.م = شورايعالي شهرسازي و معماري ايران

س.م.ف.ص.گ = سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري

ش.ع.م.ز = شورايعالي محيط زيست

س.ح.م.ز = سازمان حفاظت محيط زيست

س.پ.غ.ع = سازمان پدافند غيرعامل

س.ن.م.س = سازمان نظام مهندسي ساختمان

س.ب.م.ا = سازمان بهينه سازي مصرف انرژي

ک.م.5 = کميسيون ماده (5) شهر تهرانمرجع: سایت شهرداری تهران

در صورت وجود هرگونه سؤال، از اینجا با ما تماس بگیرید.
 


تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است
برداشت هر نوع اطلاعات آماری، اقتصادی و خبری از سایت ایران فایل به منظور چاپ و انتشار در رسانه های خبری دیداری و نوشتاری، صرفا با ذکر منبع مجاز بوده و بلا مانع است در غیر این صورت کپی غیر مجاز مطالب، بخصوص فایل های فروش و اجاره ملک پیگرد حقوقی خواهد داشت
 Copyright 2015 All rights reserved, Iran File - Powered by Iran File
تغییر مشخصات کاربر
حذف عضویت