سوالات متداول جستجو

  سوال و جواب های متداول جستجوی ملک


اگر پاسخ سؤال خود را در اين بخش نيافتيد، لطفاً از اینجا با ما تماس بگیرید.

۱.  منظور از جستجو چیست؟ آیا می توان از طریق این گزینه ملکی مناسب جهت خرید و یا رهن و اجاره پیدا کرد؟
۲.  چطور می توان از جستجو نتایج دقیقتری بدست آورد؟
۳.   از کجا می توان مطمئن شد که املاک موجود است؟
۴.  اگر ملک مناسب با شرایطم پیدا نشد ، کی مجدداً مراجعه کنم؟
۵.  چرا سایر مناطق تهران و یا شهرهای دیگر در سامانه ایران فایل موجود نمی باشند؟
۶.  آیا فایل های موجود در سامانه ایران فایل به روز می باشند؟
۷.  پس از پیدا کردن فایل ملک چکار باید کرد؟

۱.منظور از جستجو چیست؟ آیا می توان از طریق این گزینه ملکی مناسب جهت خرید و یا رهن و اجاره پیدا کرد؟
هدف از گزینه جستجو در سامانه ایران فایل، دقیقاً ابزار و فرمی است که به کاربر این امکان را می دهد که با ورود شرایط و معیار های خودش بتواند ملکی مناسب ، جهت خرید و یا رهن و اجاره بیابد که نحوه جستجو در اینجا به صورت کامل توضیح داده شده است.

بازگشت به ابتدای صفحه

۲. چطور می توان از جستجو نتایج دقیقتری بدست آورد؟
همانطور که در بخش راهنمای جستجوی ملک توضیح داده شده ، برای دسترسی کاربر به نتایج دقیق تر که مناسب ، جهت شرایطش باشد ، کاربر می بایست در فرم جستجو از ترکیب تمام گزینه ها استفاده نماید , طبعا هر چه گزینه های کمتری را انتخاب کند , نتیجه جستجو ، ملکهای بیشتری را شامل می شود و اگر بدون انتخاب هیچ گزینه ای کلید جستجو را بزند لیست همه فایل ها با شروع از جدیدترین ملکها , برای او نمایش داده می شوند.

بازگشت به ابتدای صفحه

۳.از کجا می توان مطمئن شد که املاک موجود است؟
تمامی فایل های موجود در سامانه ایران فایل ، در زمان ورود اطلاعات آنها موجود می باشند . ولی با مرور زمان و بستگی به نوع ملک و نوع معامله ، اعم از خرید و یا رهن و اجاره ممکن است پس از مدتی مورد فروش و یا رهن و اجاره قرار گیرند . بدیهی است جهت آگاهی از موجود بودن ملک میبایست با مالک ملک مورد نظر تماس حاصل نمایید و جهت آن دسته از فایل هایی که آدرس ناقص و تلفن تماس ندارند و ذکر شده "مشاهده آدرس کامل" اطلاعات تکمیلی، موجود بودن فایل ، ارسال تلفن و هماهنگی با مالک رایگان نمی باشد در صورت تمایل شما میتوانید از طریق بخش مشاهده آدرس کامل، به فایل ها دسترسی کامل داشته باشید و یا پیشنهاد می گردد با مراجعه به آژانس ها و املاکی که مشترک سیستم فایلینگ ایران فایل و در محدوده ملک مورد نظر شما می باشند و با ارائه کد فایل ها ، از فایل های مورد نظر بازدید بعمل آورید.


بازگشت به ابتدای صفحه

۴. اگر ملک مناسب با شرایطم پیدا نشد ، کی مجدداً مراجعه کنم؟
هر روزه تعداد زیادی فایل به سامانه ایران فایل افزوده می شود ، پس می توان پیشنهاد کرد که اگر در حال حاضر ملکی مناسب با شرایطتان یافت نشده، بهتر است در فردای روز کاری ، به سامانه ایران فایل سر بزنید . البته در صـورتی که تمایل داشــته باشید می توانید خواسته خود را از طریق سفارش ملک وارد نمایید که تمام فایل های مطابق با آن شرایط ، از آن به بعد به اطلاعتان خواهد رسید . برای آگاهی بیشتر از سفارش ملک به اینجا مراجعه نمایید.

بازگشت به ابتدای صفحه

۵.آیا سایر مناطق تهران و یا شهرهای دیگر در سامانه ایران فایل موجود می باشد؟
در حال حاضر ایران فایل برای هر چه بهتر ارائه سرویس خود ، فقط در مناطق شمالی تهران دارای جستجو و خدمات کامل می باشد ،بخش جنوبی تهران و سایر شهر ها به صورت آزمایشی راه اندازی شده است. برای دیدن ملک ها در سایر شهر ها ، در صفحه اصلی قسمتی به همین نام  موجود است که میتوانید ملک ها را مشاهده نمایید.

بازگشت به ابتدای صفحه

۶.آیا فایل های موجود در سامانه ایران فایل به روز می باشند؟
همانطور که توضیح داده شد تمـــامی فایل های موجود در سامانه ایـــــران فایل ، در زمـــان ورود اطلاعـــات آنها موجود می باشند . ولی با مرور زمان و بستگی به نوع ملک و نوع معامله ، اعم از خرید و یا رهن و اجاره ممکن است پس از مدتی مورد فروش و یا رهن و اجاره قرار گیرند. هچنین سعی می شود با تماس با مالکین محترم (پس از گذشت 2 ماه از ورود ملکی که برای فروش گذاشته شده و 1 ماه برای ملکی که برای رهن و اجاره قرار گرفته ) موجود بودن ملک مجدداً بررسی گردیده ، که در صورت موجود بودن تغییرات ممکنه از قبیل قیمت و ... اعمال و ملک به عنوان فایل روز احیاء گردد.

بازگشت به ابتدای صفحه

۷.پس از پیدا کردن فایل ملک چکار باید کرد؟
پس از آنکه ملک دلخواهتان را یافتید کافی است با مالک ملک مورد نظر تماس حاصل نمایید و در صورت پسند از طریق آژانس های املاک و بصورت قانونی عقد هرید و یا اجاره خود را انجام دهید.

بازگشت به ابتدای صفحه